Francouzské terry – trend ve sportovním oblečení

Pokud sledujete módní průmysl, je trendem v příležitostném a sportovním oblečení tzv. francouzské terry, ale co to je?


Francouzské terry je podobné klasické teplákovině (v rubu jsou smyčky, které můžou být i mírně počesané). Přední strana je hladká a měkká.
Tyto smyčky, obvykle uvnitř oděvu, pletené z tenčích vláken v kombinaci bavlny a micromodalu jsou vysoce absorpční, lehké, jemné a vlhko těsné. Materiál je pohodlný na každý den v roce. Je těžší než tričko, ale lehčí než většina mikin.

nepočesaná teplákovina

Francouzské terry je známé svou luxusní texturou a lehkostí. Přidáním elastanu, vytváří nekonečné použití v oblečení.
Tato lehčí varianta teplákoviny je často používána na sportovní a volnočasové oblečení. V případě francouzského terry vyrobeného z micromodalu získáte opravdu nejlepší směs. Micromodal je znám, že je extrémně absorpční, má antibakteriální vlastnosti, vhodný pro citlivou pokožku, mírně chladí a působí tak proti přehřátí.
Díky těmto vlastnostem se používá na sportovní funkční oblečení, mikiny, tepláky, sportovní soupravy, dresy, legíny, oblečení na jógu a tanec.

mikina
Komfortní při nošení  -  smyčky  na vnitřní straně látky jsou měkké a útulné na pokožce
Vyrobený pro udržení chladných a suchých vlastností - odvádí vlhkost od těla - vlákna z bavlny a micromodalu mohou absorbovat až 27násobek své hmotnosti ve vodě!
Flexibilní - francouzské terry s obsahem elastanu, aby poskytoval pružnost, volnost a lehkost při aktivitách, jako je jóga, tanec, cvičení nebo jen lenošení
Skvělé pro vrstvení - těžší než triko, ale lehčí než mikina, takže se může nosit po celý rok, jak pod nebo nad ostatními díly

jóga

 

Francouzské terry se také běžně používá k výrobě šatů. Ty jsou oblíbené během letních měsíců a v teplých klimatických podmínkách, protože jsou podstatně lehčí a chladnější než běžná teplákovina.

 

Francouzké terry naleznete v naši nabídce Modalový úplet

Diskuze uzavřena.