Hravá a veselá, sexy, romantická i elegantní v čem? V tričku!!!

Je pohodlné, levné, univerzální. Můžete s ním vyjádřit svůj politický názor. Propagovat svůj výrobek nebo firmu, své motto nebo slogan, svou lásku k čemukoli - lásce, knize, filmu, jídlu…

Je to symbol vzdoru jedné generace.

Tričko

Anglicky T shirt pro jeho vzhled tvaru písmene T. Vzniklo ze spodního prádla, které mělo nositelům zajistit teplo tzv. nátělníková kombinéza. Jenže lidem vykonávající těžkou práci bylo v takovém prádle teplo, horní část odstřihli a nosili zvlášť. Toho využila jedna americká společnost a začala prodávat jen svrchní díly této kombinézy. Poté tento nátělník zařadilo do své výstroje námořnictvo Spojených států, odkud se během 1. Světové války rozšířil do celé armády. Po válce si vojáci trička brali sebou domů a tak se staly velmi oblíbené u vysokoškolských studentů a mládeže. V roce 1920 už bylo „T-shirt“ uvedeno jako oficiální slovo v Merriam-Webster slovníku.

 Masově rozšířenými se staly, až když je proslavil sexy Marlon Brando. Na plakátě k filmovému hitu Tramvaj do stanice Touha v bílém tričku s krátkým rukávem. Mladí muži chtěli vypadat jako on a prodeje triček stouply do závratných výšin. Do konce roku po uvedení filmu se jich prodalo za neuvěřitelných 18 milionů dolarů.

První potisk na tričko byl vytvořen školou pro vojenské piloty a fotka tohoto trička se objevila na obálce časopisu LIFE.

Potisk ve velkém však realizovala až miamská společnost Tropig Togs. Domluvila se studiem Disney a první vtipná trička s Mickey Mousem byla na světě. Na trička tiskli i názvy floridských resortů a propagovali tak i místní turistický ruch. V 60. letech se rozšířil potisk na tričkách i o přebal alb rockových kapel Rolling Stones, Pink Floyd atd.

Symbol hippiesbatikované tričko, které se objevilo v roce 1969. Tyto batikované trička vznikly jako marketingový tah firmy Rit, která se zabývala barvením látek. Firma nabatikovala stovky triček a rozdala je mezi účastníky Music and Art Festivalu ve Woodstocku.

Vyjádřete se tričkem – buďte svá, originální, jedinečná

Můžete si ho sama nabarvit,nabatikovat, namalovat vis. foto ve stylu hippie

inspirace

Tričko malované

Našít aplikace, popsat, prostříhat, potisknout – doporučuji zažehlovací folie na textil AVERY Zweckform. Bude Vám stačit inkoustová tiskárna a folie na tmavý textil, které můžete použít i na bíle trička. U folií na světlý textil musíte obrázek před vytisknutím zrcadlově otočit, což u folií na tmavý textil nemusíte.

inspirace

Tričko prostříhané s potiskem

Nebo si ho také můžete sama ušít, i když jste švadlenka začátečnice. Stačí rozpárat Vaše oblíbené tričko, které už se Vás omrzelo nebo je nenositelné kvůli žmolkům nebo vybledlých barev. Rozpárané díly přenést na látku a vystřihnout a pak už jen díly sešít. Olemovat výstřih, rukávy a spodní lem třeba krajkou nebo elastickou látkou.

inspirace

Inovace trička

Látka na pravém rameni

Inspirace na šití triček od naši milé zákaznice ARLEN. Trička jsou ušité z našich látek a dostupné k prodeji.

 

inspirace

Tričko s aplikací

Kup teď

inspirace

Tričko ptáčci

Kup teď

inspirace

Tričko proužek

Kup teď

Látky nakopíte zde:

Bavlněné plátno chevron

Bavlněný úplet ptáčci v letu

Finerib bavlněný proužek azurově modrý

 

Diskuze uzavřena.