Neodolatelné Minky

Minky jsou výjimečně něžné!

Jedná se o speciální, exkluzivní syntetický mikrovláknový plyš na dotek měkčí a jemnější než si dokážete představit. I když jsou vyrobené ze 100 % polyesteru, zamilujete si je po prvním dotyku. Je to materiál, který jednou pohladíte a budete se do něj chtít zamuchlat. Minky mají krátký vlas, který je hebký jako kašmír. Minky jsou pružné hřejivé látky, které se nesráží a nemačkají, více pruží do šířky než do délky. Ideální na šití dek, dětských přikrývek, zavinovaček, polštářů, hraček, nákrčníků, šálek, čepiček, zateplení mikin, kapucí, atd.

Údržba:

Minky perte v jemném programu na 30 stupňů s použitím jemného pracího prostředku. Ždímání nastavte na co nejmenší otáčky. Nepoužívejte aviváž. Minky nežehlete! Pokud žehlíte již hotový výrobek, pak ho žehlete ze strany doplňkové látky (např. u dek tedy žehlete bavlněný top deky). Látku lze sušit v bubnové sušičce při nižší teplotě sušení.

Tipy pro šití s minky:

Všechny díly stříháme jedním směrem. Myslete na směr vlasu, abyste nešily Minky proti srsti. Popřípadě když kombinujete, aby jeden nešel tam a druhý na druhou stranu.

Při stříhání myslete na větší okraje, Minky mají tendenci se po ustřižení kroutit.

Při stříhání buďte připraveni na chloupky, které se stříháním uvolní. Při šití často čistěte šicí stroj.

Předeperte vše, s čím chcete Minky sešívat, předejdete tak nežádoucímu nařasení po sražení druhé látky. Minky není nutné předepírat.

Pokud můžete, zvětšete délku stehu a upravte napětí nitě. Vyzkoušejte na malém kousku.

Špendlete nebo si látky nastehujte - udržíte ji na místě a nebude vám ujíždět.

Pokud máte stroj s horním podáváním látky či vlastníte kráčející patku, použijte ji!

Pokud sešíváte minky a bavlněné plátno, pak při strojním šití mějte minky vespod a sešívejte látky ze strany bavlněného plátna.

Použijte silnější jehlu (90) a pokud bude na streč, jedině dobře.

Minky jsou velice teplé, proto stačí deku ušít se slabou výztuží.

Nové Minky skladem k nahlédnutí

Pár tipů na šití z látek Minky na naší nástěnce na pinterest

Zatím žádné komentáře.

Vložit komentář